457. Սոնան 7 տուփ կարագի համար վճարեց 680 դրամով ավելի, քան Աննան՝ 5 տուփի համար: Աղջիկներից յուրաքանչյուրը որքան վճարեց իր գնաց կարագի համար:
Լուծում
680 : 2 = 340
340 x 7 = 2380
340 x 5 = 1700
458. Հայկը 15 կգ ծիրանի համար վճարեց 360 դրամով ավելի, քան Արան 12 կգ-ի համար: Նրանցից յուրաքանչյուրը որքան է վճարել իր գնած ծիրանի համար:
Լուծում
360 : 3 = 120
120 x 15 = 2800
120 x 12 = 1440
Оставьте комментарий